(123) 456-7890 info@yourdomain.com

Najdroższe transfery w polskiej piłce – Arkadiusz Milik (32 mln euro)

Drugie miejsce na podium zajmuje Arkadiusz Milik, który obecnie jest kontuzjowany i piłkę z głowy ma przynajmniej na kilka najbliższych miesięcy, gdyż po operacji kontuzjowanego kolana do gry wróci on najprawdopodobniej wiosną. Milik jest wychowankiem Rozwoju Katowice, choć kibicom po raz pierwszy dał się zapamiętać w barwach Górnika Zabrze, skąd wyruszył na podbój Europy.

Niemcy i Hiszpania

Z Górnika Milik trafił do Bayeru Leverkusen, choć w drużynie „Aptekarzy” polski napastnik rozegrał jedynie sześć spotkań, a dwa razy był wypożyczany. Po raz pierwszy do Augsburga, a drugi do holenderskiego Ajaksu. W Holandii sprawdził się na tyle, że postanowili go tu sprowadzić.

Transfer do Włoch

W barwach Ajaksu Milik w sezonie 2015/16 spisywał się naprawdę dobrze. W barwach drużyny z Holandii rozegrał on bowiem 31 oficjalnych spotkań, w których aż 21 razy pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych. Nic dziwnego, że ściągnął tym samym na siebie uwagę potężniejszych klubów na Starym Kontynencie. Jednym z nich było Napoli, które po sprzedaży Gonzalo Higuaina postanowiło ściągnąć do siebie polskiego napastnika. Tak się stało, a były klub samego Diego Maradony zapłacił za Milika Holendrom aż 32 miliony euro.

Początek obecnych rozgrywek w wykonaniu Milika także jest, a w zasadzie był znakomity. Szkoda tylko, że jego fantastyczny okres przerwała kontuzja kolana odniesiona w meczu eliminacji mistrzostwa świata przeciwko Danii. Miejmy nadzieję, że po tym urazie wróci on jeszcze silniejszy.

2 thoughts on “Najdroższe transfery w polskiej piłce – Arkadiusz Milik (32 mln euro)”

Comments are closed.