(123) 456-7890 info@yourdomain.com

Najdroższe transfery w polskiej piłce – Andrzej Mierzejewski (5,25 mln euro)

O Adrianie Mierzejewskim wielu pewnie już nie pamięta, choć trzeba przyznać, że jeśli nie był on piłkarzem wybitnym, to na pewno przynajmniej ponadprzeciętnym, co wielokrotnie pokazywał na boiskach w Polsce, choć i poza granicami naszego kraju. Trzeba zapamiętać również i to, że jest on autorem najwyższego transferu w historii polskiej Ekstraklasy, co na pewno wielu może dziwić.

Transfer do Turcji

Wspomniany transfer miał miejsce w roku 2011, kiedy to Mierzejewski zamienił Polonię Warszawa na turecki Trabzonspor. Co ważniejsze nie był tam zawodnikiem, który siedział na ławce, ale grał regularnie, gdyż dla zespołu z Turcji łącznie rozegrał on 84 spotkania, w których jedenaście razy wpisywał się na listę strzelców.

Wysoka emerytura

Na Turcji jego piłkarska kariera się jednak nie skończyła. W 2014 roku przeniósł się on bowiem do saudyjskiego Al-Nassr. Nie da się ukryć, że poszedł tam przede wszystkim dla pieniędzy, bo na Dalekim Wschodzie płacą bardzo dobrze. Mimo wszystko trzeba zauważyć, że Mierzejewski prezentował się tam bardzo dobrze. Dla tego klubu zagrał w 43 meczach, w których to 18 razy pokonywał bramkarzy rywali. Stąd poszedł jeszcze do Nadi asz-Szarika w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zauważmy też, że Mierzejewski ma sporo występów w kadrze naszego kraju. Łącznie zagrał dla niej w 41 pojedynkach. Być może nie był on najskuteczniejszy, bo zdobył w niej tylko trzy bramki, to jednak kilka meczów w biało-czerwonych barwach było w jego wykonaniu naprawdę udanych.

2 thoughts on “Najdroższe transfery w polskiej piłce – Andrzej Mierzejewski (5,25 mln euro)”

Comments are closed.