(123) 456-7890 info@yourdomain.com

Najdroższe transfery w polskiej piłce – Robert Lewandowski (4,75 mln euro)

Dopiero szóste miejsce w naszym zestawieniu zajmuje Robert Lewandowski, choć bardzo możliwe, że za kilka najbliższych lat się to zmieni. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że jeśli będzie chciał zmienić barwy klubowe i przeniesie się gdzieś z monachijskiego Bayernu, to pobije rekord transferowy, bo zapłacić za niego nabywającemu go klubowi przyjdzie około a może nawet ponad 100 milionów euro. Jak na razie przy jego nazwisku i pozycji najwyższej kwoty odstępnego widnieje suma 4,75 mln euro.

Transfer do Borussii

Nie da się ukryć, że najlepszy polski napastnik na głębokie wody wypłynął dopiero w barwach Borussii Dortmund. Przedtem grał bowiem w poznańskim Lechu i mimo iż mógł już nieco wcześniej wyjechać za Zachód, to jednak się z tym wstrzymał, co wyszło mu tylko i wyłącznie na dobre. Jest to doskonały przykład tego, że przedwczesne wyjazdy mogą się nie opłacić. Lepiej jest niekiedy dojrzeć i poczekać na lepszą okazję. Tak właśnie zrobił Lewandowski, który w roku 2010 poznański Lech zamienił na Borussię Dortmund.

Kapitan reprezentacji

O tym, jak ważnym ogniwem jest on dziś dla reprezentacji, świadczy między innymi to, że w kadrze rozegrał już 84 spotkania, w których strzelił 40 bramek. Szczególnie dobrze wiedzie mu się za kadencji Adama Nawałki. Nic dziwnego, że selekcjoner polskiej kadry obdarzył go zaufaniem i podarował opaskę kapitańską, wobec której było sporo kontrowersji, bo wcześniej należała ona do Jakuba Błaszczykowskiego.

2 thoughts on “Najdroższe transfery w polskiej piłce – Robert Lewandowski (4,75 mln euro)”

Comments are closed.