(123) 456-7890 info@yourdomain.com

Najdroższe transfery w polskiej piłce – Grzegorz Krychowiak (5,5 mln euro)

Czas na Grzegorza Krychowiaka, który jednak w naszym zestawieniu pojawi się raz jeszcze. Czwarte miejsce przyznajemy mu natomiast za transfer do Sevilli. Jak się za chwilę przekonacie, choć pewnie już zdajecie sobie z tego doskonale sprawę, na hiszpańskim klubie ten jednak nie poprzestał i rozwija się dziś w jednej z najlepszych drużyn na Starym Kontynencie. O tym jednak za chwilę.

Ekstraklasa na zero

Czy pamiętacie Grzegorza Krychowiaka z gry w Ekstraklasie? Z pewnością nie i nie ma w tym nic dziwnego, bo ten piłkarz na swoim koncie nie ma bowiem ani jednego występu na polskich boiskach, a już na pewno nie w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Do Francji wyjechał już bowiem jako junior, a miało to miejsce, kiedy miał lat szesnaście i grał dla gdyńskiej Arki. Trafił do Bordeaux, a następnie Reims.

Zastąpić Rakiticia

W roku 2014 wpadł w oko włodarzom Sevilli, a więc ówczesnego triumfatora Ligi Europy. Co ważne w drużynie tej miał bardzo trudne zadanie, ponieważ musiał zastąpić odchodzącego do Barcelony Chorwata Ivana Rakiticia. Z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że z tego zadania wywiązał się on perfekcyjnie. Dodajmy, że jedną z najpiękniejszych chwil w jego karierze był wygrany finał Ligi Europy na Stadionie Narodowym w Warszawie, kiedy to w roku 2015 Sevilla wygrała z Dnipro Dniepropetrowsk, a Polak zdobył dla swojego klubu jedną z bramek. Cały finał Sewilla wygrała natomiast 3:2.

2 thoughts on “Najdroższe transfery w polskiej piłce – Grzegorz Krychowiak (5,5 mln euro)”

Comments are closed.