(123) 456-7890 info@yourdomain.com

Najdroższe transfery w polskiej piłce – Grzegorz Krychowiak (45 mln euro)

Czas na najdroższy transfer w historii polskiej piłki, którego autorem jest Grzegorz Krychowiak.

Piłkarz ten który przeniósł się latem tego roku z hiszpańskiej Sevilli do francuskiego PSG, choć jak na razie tego sezonu nie może on zapisać do udanych, bo nie odgrywa w zespole mistrza Francji tak wielkiej roli, jakby mógł tego oczekiwać. W pierwszych miesiącach obecnego sezonu rzadziej niż na boisku możemy go bowiem widzieć na walce rezerwowych. Co gorsza, przekłada się to także na jego słabszą formę w reprezentacji, gdyż nie jest on tym zawodnikiem, którego znaliśmy z eliminacji do mistrzostw Europy we Francji czy samego czempionatu Starego Kontynentu, na którym Polacy dotarli do ćwierćfinału.

Rekordowy transfer

Wracając do samego transferu szejkowie, którzy zarządzają klubem z Francji, zapłacili za Polaka Sevilli 45 milionów euro. Nie da się zatem ukryć, że na tym transferze zarobili także w stolicy Andaluzji, gdyż jak pewnie pamiętacie z Reims Sevilla kupiła Krychowiaka zaledwie za 5,5 miliona euro.

W podążaniu za trenerem

Warto odnieść się jeszcze do tego, że Krychowiak do Francji trafił razem ze swoim trenerem, którym jest Unai Emery. Tym bardziej dziwi fakt, że Polak nie może przebić się do pierwszej jedenastki klubu z Paryża. Wydaje się mimo wszystko, że czas gra tu na jego korzyść i na najważniejsze mecze sezonu Krychowiak będzie już w takiej formie, która zagwarantuje mu regularne występy, na czym na pewno skorzysta także i reprezentacja Polski.

2 thoughts on “Najdroższe transfery w polskiej piłce – Grzegorz Krychowiak (45 mln euro)”

Comments are closed.