(123) 456-7890 info@yourdomain.com

Najdroższe transfery w polskiej piłce – Jerzy Dudek (7,4 mln euro)

Bramkarze zazwyczaj nie są sprzedawani za wysokie kwoty, a już na pewno nie za tak wysokie, jak ma to miejsce w przypadku zawodników z pola. W rankingu najdroższych polskich piłkarzy miejsce dla bramkarza z naszego kraju się jednak znalazło i przypadło Jerzemu Dudkowi, który bez wątpienia jest jednym z najwybitniejszych bramkarzy w historii polskiej piłki.

Transfer na Wyspy

Dudek jako bramkarz z Polski wyjechał dość wcześnie, bo w wieku zaledwie 23 lat. Wówczas z Sokoła Tychy trafił do holenderskiego Feyenoordu i nie jest żadną tajemnicą, że stał się jedną z ikon tego klubu. W Holandii grał on do roku 2001, kiedy to postanowił przenieść się na Wyspy i trafił do Liverpoolu. W mieście Beatlesów nie miał łatwego zadania, bo musiał zastąpić Sandera Westervelda. Szybko zdobył jednak uznanie Gerarda Houlliera i stał się czołową postacią Liverpoolu, w pierwszym sezonie zdobywając z nim między innymi wicemistrzostwo Anglii. Dostrzeżony został też przez UEFA i był nominowany do nagrody bramkarza roku.

Bramkarz „Królewskich”

Po odejściu z Liverpoolu Dudek trafił do Realu Madryt, choć wydaje się była to bardziej przygoda, ani część jego kariery. Wszak wystarczy dodać, że zagrał tu jedynie dwa mecze, mimo że grał tu od roku 2007 do 2011. Warto mimo wszystko zauważyć, że włodarze „Królewskich” nie chcieli go oddawać do innego klubu, gdyż wiedzieli, że w przypadku kontuzjowani Ikera Casillasa będzie on dobrym zmiennikiem dla Hiszpana.

2 thoughts on “Najdroższe transfery w polskiej piłce – Jerzy Dudek (7,4 mln euro)”

Comments are closed.